S-ar putea să-ți placă / Vezi toate maxioms
Studiul femeii mi s-a parut intotdeauna mai interesant decat al barbatului, fiindca la barbati faci inconjorul faptelor, si faptele sunt citește mai mult
Studiul femeii mi s-a parut intotdeauna mai interesant decat al barbatului, fiindca la barbati faci inconjorul faptelor, si faptele sunt rareori prea interesante, pe cand femeia are o rezerva de material sufletesc, in cautarea caruia poti pleca intr-o aventuroasa cecetare, plina de surprize.
Te duci la femei, nu uita biciul.
Te duci la femei, nu uita biciul.
O femeie, daca-si da osteneala, poate pastra un barbat, cu o conditie: sa-l iubeasca, numai dragostea poate inventa mijloace de citește mai mult
O femeie, daca-si da osteneala, poate pastra un barbat, cu o conditie: sa-l iubeasca, numai dragostea poate inventa mijloace de convingere, dragostea sau santajul.
Femeile nu devin fermecătoare până când nu sunt pe deplin dezvoltate; până atunci, dacă sunt cu adevărat frumoase, sunt înşfăcate citește mai mult
Femeile nu devin fermecătoare până când nu sunt pe deplin dezvoltate; până atunci, dacă sunt cu adevărat frumoase, sunt înşfăcate şi căsătorite.
Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa citește mai mult
Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur: acestea sunt femeile fidele.
Primul vesmant al femeii a fost frumusetea.
Primul vesmant al femeii a fost frumusetea.
Slabiciunea femeilor, nu puterea lor, castiga pe cei ce le iubesc.
Slabiciunea femeilor, nu puterea lor, castiga pe cei ce le iubesc.
Femeia care-i buna de folosit, dar nu si de pastrat, isi va acuza destinul pentru singuratatea ei la batranete.
Femeia care-i buna de folosit, dar nu si de pastrat, isi va acuza destinul pentru singuratatea ei la batranete.
Ce soare străluceşte mai dulce în faţa unei femei decât bucuria de a deschide larg porţile bărbatului pe care zeii citește mai mult
Ce soare străluceşte mai dulce în faţa unei femei decât bucuria de a deschide larg porţile bărbatului pe care zeii l-au salvat din război.