S-ar putea să-ți placă / Vezi toate maxioms
Prima si probabil singura carte care merita sa fie studiata de toti este Biblia. Vorbesc in cunostinta de cauza: "Studiati citește mai mult
Prima si probabil singura carte care merita sa fie studiata de toti este Biblia. Vorbesc in cunostinta de cauza: "Studiati Scripturile!
Jigneste-ma pentru a-mi da forta de a te ucide.
Jigneste-ma pentru a-mi da forta de a te ucide.
Autoritatea purcede din răspundere.
Autoritatea purcede din răspundere.
Daca ai dreptul sa fii mandru de ceva, este vorba de puterea castigata prin tine insuti si careia ii esti citește mai mult
Daca ai dreptul sa fii mandru de ceva, este vorba de puterea castigata prin tine insuti si careia ii esti deopotriva cauza, efect, principiu si rezultat.
Noi am fost şi cu unii, şi cu alţii, dar dacă faceţi o analiză, o să vedeţi că unii au citește mai mult
Noi am fost şi cu unii, şi cu alţii, dar dacă faceţi o analiză, o să vedeţi că unii au fost deja cu alţii, iar alţii au fost deja cu unii.
Electricitatea este în fapt alcătuită din particule extrem de mici denumite electroni, pe care nu le poţi vedea cu ochiul citește mai mult
Electricitatea este în fapt alcătuită din particule extrem de mici denumite electroni, pe care nu le poţi vedea cu ochiul liber decât dacă ai băut.
Dă-i de lucru leneşului ca să-ţi dea sfaturi.
Dă-i de lucru leneşului ca să-ţi dea sfaturi.
De câte ori n-am dorit să ajung la ţărmul mării nemăsurate, cu aripile unui cocor care zbura deasupra mea, să citește mai mult
De câte ori n-am dorit să ajung la ţărmul mării nemăsurate, cu aripile unui cocor care zbura deasupra mea, să beau din pocalul înspumat al infinitului voluptatea covârşitoare a vieţii şi să simt numai o clipă, în vlaga încătuşată a pieptului meu, o picătură din beatitudinea fiinţei în care şi prin care iau naştere toate.