Maxioms Pet

X
Trimite prin:

S-ar putea să-ți placă   /   Vezi toate maxioms

  ( comentarii )
  6  /  14

Care este cea mai buna moarte, cea la care te astepti mai putin.

de Alexander Dumas Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  17  /  32

Moartea este o victorie si cand ai reusit in viata, cosciugul este un car triumfal.

de Jose Julian Marti Perez Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  15  /  23

Moartea-i o oglinda: in ea te vezi asa cum ai fost. Definitii eretice

de Costel Zăgan Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  31  /  40

Moartea este cea mai binecuvantata dintre visuri.

de Georg Buchner Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  14  /  11

Ceea ce somnul prezinta pentru individ, este pentru specie moartea.

  ( comentarii )
  7  /  20

Intr-o lume a exagerarilor si a brutalitatii, pentru multi dintre noi moartea a devenit o nevoie indispensabila.

de Gabriel Petru Baetan Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  5  /  5

Domeniul Mortii este Oglinda care ne da noua Cunoasterea lumii in care ne aflam.

de Sorin Cerin Găsit in: Citate despre Moarte,
Trimite prin:
  ( comentarii )
  6  /  6

Cand moartea intarzie, nu-i vorbi de punctualitate.

  ( comentarii )
  41  /  44

Murim cate putin in fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta.

Maxioms Web Pet